Reflexní terapie
je jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny, která využívá skutečnosti, že všechny orgány nebo části těla mají svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidle. Reflexní terapii lze využít jako metodu preventivní i léčebnou. Stimulací reflexních plošek lze výrazně ovlivnit činnost vnitřních orgánů, pohybového aparátu, imunitního a lymfatického systému, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře, onemocnění dýchacích cest, únavu, nespavost, alergii, lupenku, bolesti kloubů, problémy se zažíváním, bolesti hlavy. Příznivě ovlivňuje duševní stav, dochází k odstranění bloků a k harmonizaci celého organismu.

„Masáž je nejstarším a nejjednodušším způsobem regenerace“

Celková masáž

má vyšší, často vyloženě léčebný účinek. Tato masáž začíná nepřímým uvolněním krčním páteře na chodidlech v okolí kloubů palců, stimulací určitých reflexních bodů, při kterém dochází k uvolnění nejdůležitějších orgánů v těle. Poté se pokračuje přímým uvolněním krční páteře, ramenních pásů, okolí klíční kosti, reponace palce u ruky, zápěstí a loktu. Následně se uvolní lopatky a bederní páteř

Reflexní uvolnění krční a bederní páteře se řadí mezi velmi účinné masáže na odblokování ztuhlých míst. Při této masáži dochází k uvolnění energetických drah v těle.

Blokace krční páteře

Mezi hlavní příznaky blokace krční páteře patří: bolesti hlavy až migrény, potíže s rukama (mravenčení v prstech, nedokrvení prstů, bolesti v zápěstí, bolesti ve svalovém valu pod palcem, bolesti ramen – komplikace se žlučníkem, tenisový loket – také komplikace se žlučníkem, neschopnost zvednout ruce), slábnutí zraku a sluchu, štítná žláza – omezení funkce. Přesto největší dopad na zdraví má nemocná krční páteř díky omezení hlavového nervu – vagusu, který zabezpečuje spojení mezi mozkem a břichem (rovnováha hmotna a duchovna). To může být počátkem všech nemocí, jaké si jenom umíme představit. Proto je uvolnění krční páteře nejdůležitějším krokem celé mé procedury.